İnönü Cad. No:24/14 Maltepe - İstanbul
Ürün Kategorileri
Marka Kategorileri
Önemli Bölümler


MEFRUŞAT NEDİR? NE ANLAMA GELMEKTEDİR

mefruşat nedir

Mefruşat kelimesi Farsça kökenlidir. Anlam olarak zeminin döşenmesi ve eşyanın yayılması manasına gelmektedir. Ülkemizde daha çok kumaş satıcılarına verilen bir isim halini almıştır. Çoğu zaman bu tarz işletmeler beraberinde perde işleri yaptığından dolayı iki iş birbiriyle özdeşleşmiştir.

MEFRUŞAT MODELLERİ ve ÖRNEKLERİ 

Mefruşat modelleri mağazalarında her türlü perde, pike, yatak örtüsü, çarşaf, manifatura, nevresim ve benzeri modelleri bulmanız mümkündür. Buralardan modası hiç geçmeyen düz beyaz, kendinden baskı desenler ile odanıza şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu stile sıcaklık kazandırmak istiyorsanız ekru, lila, mor ve gri tonlarıyla hoş kombinler yaratabilirsiniz. Uyumlu mobilya renkleri beyaz ve venge olacaktır. Pek çok desen seçeneği bulunan takımlar saten jakar polyester bibi malzemelerden üretilir.

Mefruşat modelleri denildiğinde ilk akla gelen top kumaşlar olur. Renk renk desen örneklerini buralarda bulabilirsiniz. Bunlar sadece kumaş satışı yapmakla kalmayıp ayrıca dikiş hizmeti de vermektedir. Ayrıca piko seçeneklerini bulmanız mümkündür. Kendi ördüğünüz el işi modelleri örneklerini nevresim, piko ve perdelere ekletebilirsiniz. Masa örtüsü çeşitleri ve bunlara eklenmiş el işi kanaviçe işlemelerini inceleyebilirsiniz. Yeni yapılanlar da olabilir, annelerimizden kalanlar da değerlendirebiliriz.

 BİLGİ HATTI: 0216 371 06 05