İnönü Cad. No:24/14 Maltepe - İstanbul
Ürün Kategorileri
Marka Kategorileri
Önemli Bölümler


Perde Modelleri  2013 Nasıl Olacak

Tül ve perde olarak kullanılan kumaşlar çok farklı desen ve dokuma tekniğine sahiptirler. Genel olarak bu teknikler ve kullanılan ham madde isimler ile adlandırılırlar. Bu ürünleri ve ofislerinizde tercih ederken biraz cesur olmalısınız. Artık klişeleşmiş renk birleşimleri ve tasarımların dışına çıkarak sizi anlatan mekânlar yaratabilirsiniz. Farklı asma teknikleri kullanımı da diğer bir seçenek olabilir. Mekanizmalı modeller veya rüstik kullanımı örnek olarak sıralanabilir.

Ne tarzda yaşam alanları oluşturmak istediğinizi düşünün. Modern, klasik, aydınlık yoksa loş odalar mı? Önce bu konu kesinleştirilmeli ve ona göre mobilya zemin döşemesi ve perde seçimi yapılmalıdır. Eğer ağır ve klasik bir model seçimi yapılacak ise tüllerde iri desenler kullanılabilir. Fonluk kumaşlarda ise yine iri desenli ya da düz dokunmuş olanları düşünülebilir. Fon modellerinin tok ve daha gösterişli olması için astar ve muflon kesinlikle kullanılmalıdır. Bu modellerin vazgeçilmesi ise faklı aksesuarlar kullanmaktır.

Modern ve sade bir etki için desenli ve bol pileli tül perdelerden uzak durulmalıdır. Düz veya kendinden çizgili yoğun olmayan desenler örnek olarak sıralanabilir. Perdelerde geometrik desenler kullanılabilir. Yere kadar uzanan hatta yerde biriktirilmiş salaş ve dağınık modellerde 2012 yılında çok moda. Satenlerin yerine stor veya zebra modelleri en çok önerdiğim kalemlerin başında gelir. Japon ve paneller fon şeklinde tasarlanıp uygulanabilir.

Canlı ev ve ofisler yaratmak için cıvıl cıvıl renkler kullanmalısınız. Duvarları faklı tonlarda boyamak en sıra dışı fikirlerin başında gelir. Tabi ki perde modelleri seçiminde yine yaz renkleri kullanın ve enerji dolu yaşam alanları oluşturun. Faklı renk birleşimlerini mutlaka denemenizi ısrarla tavsiye ediyorum. Firmamız İstanbul, kadıköy, ataşehir ve anadolu yakasının tüm semtlerine hizmet vermektedir.