İnönü Cad. No:24/14 Maltepe - İstanbul
Ürün Kategorileri
Marka Kategorileri
Önemli Bölümler

JAPON PERDE MODELLERİ

Japon perde modelleri.

panel tül çeşitleri

Evinizde perde ve kumaş yoğunluğundan rahatsız mı oldunuz? Daha düz sade modelleri mi yaptırmak istiyorsunuz? Öyleyse panel perdeler tam size göre. Japon perde modelleri, modern modeller arasındadır. Panel olarak da bilinen bu model, mekanizmalı bir çeşittir. Japon modelinin mekanizması iki türlü çalışır. İstenildiği takdirde tek yöne ya da ortadan açılır olarak tasarlanabilir. Panel yaptırırken mekânın dokusuna göre çok desenli veya geometrik desenli tüller tercih edilmelidir. Diğer önemli husus ise yere kadar yani Fransız tarzı camlarınız var ise bu modelleri tercih edin. Çünkü kısa ve önünde petek olan camlarda çok iyi sonuçlar alınmaz.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Daha öncede belirttiğim gibi mekanik aksamlı modeldir. Japon ve panel perde modellerinin fiyatlarını belirleyen en büyük unsur mekanik aksamın kalitesidir. Düz model olduğu için tül fiyatları maliyeti çok etkilemez. Peki, ne kadar dediğinizi duyar gibiyim. Bu tamamen seçeceğiniz kumaş veya mekanizma çeşitleriyle ilgilidir. Yani bunlar seçilmeden fiyat söylemek çok zor. Ama japon perde fiyatı ortalama olarak metresi kumaş, mekanizma, dikiş maliyeti ve montajıyla birlikte 80 tl ile 150 tl arasında değişebilir. Bunlarda belirleyici olan sizin seçtiğiniz öğelerdir.

TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

Japon veya panel modellerinin temizliği çok basit ve pratiktir. Her hangi ayar gerektirmez. Tek yapmanız gereken perde kumaşınıı mekanizmaya bağlı koteksten ayırmanızdır. Daha sonra altında düz durmasını sağlayan metal bir lama vardır onu da çıkarınız. Böylece artık makinenizde ılık suyla yıkayabilirsiniz. Duruma göre kuru temizleme de yapılabilir. Yapılan modelleri kombine ipler fon şeklinde resimde görüldüğü gibi çalışılabilir. Panellerin ilk ve son slâytları kumaştan yapılırsa fon görüntüsü verir.
Firmamız tarafından tasarlanan ve uygulanan modelleri incelemek için tıklayınız.

TEL: 0216 371 06 05

 

Diğer Perde Modellerimiz