İnönü Cad. No:24/14 Maltepe - İstanbul
Ürün Kategorileri
Marka Kategorileri
Önemli Bölümler

DANTEL PERDE MODELLERİ

dantel perde fiyatlari

istanbuldaki dantel perdeler

dantel perdeler

 Dantel perde modelleri.

 

Evlerin vazgeçilmez aksesuarları olan, el emeği, göz nuru ince iple yapılan işlerine dantel modelleri denir. Birçok çok desen çeşidi vardır. Yatak örtüleri, mutfak takımlarından vitrin takımları, havlu kenarları ve çember oyaları dantel çeşitlerinden sadece bir kaçıdır. Faklı iplikler kullanılarak işlenmektedir. Ayrıca elbiselerde kullanıyor. Kısacası hayatımızın her alanında kullanılmaktadır. Tabi ev tekstili sektöründe ayrı yeri bulunur. Peçete, perde, tül, yatak örtüsü, kırlent gibi aksesuarlarda sıkça kullanılmaktadır. Çeyiz setlerinin vazgeçilmez kalemleri arasında yer alır.

Dantel perde modelleri, annelerin kızlarının çeyizlerine hazırladıkları birbirinden güzel örnekler vardır ki tam sanat abidesidir. Ama bunun farkında değillerdir anneler. Motif motif yaptıkları işleri özenerek işlerler. Sevgilerini katarak büyük zevk ile yaparlar.  Anneler kızları evlenip mutlu olacak ve evlerinde bu yapılan ürünleri kullanılacaklar diye hayal kurarlar.
Türk kültüründe önemli yere sahiptir, bölgeler arası değişiklik gösterse de aslında hepsi aynıdır. Tarih boyu anneden kıza miras kalan en önemli değerdir. Annelerden miras kalan el emeği eserleri korunmalıdır.  
 
Dantel perde modelleri uzun zamandır kullanılan çeşididir. Ama bir kaç yıldır tekrar moda halini aldı. Bunun sebebi her şeyde olduğu gibi dokuma modellerinde de eskiye dönüş olmasıdır. Perde modelleri biraz eski biraz yeni anlayışından yola çıkarak tekrardan gündeme gelmiştir. Tüm bunlarla beraber bunlar modern mekânlardan çok klasik mekânlarda tercih edilmektedir. Kullanımının rahat olması, ütü istememesi sebebiyle önümüzdeki senelerde rağbet göreceği öngörülmektedir.

 

 

Diğer Perde Modellerimiz